opis sygnalizacjiświetlnych w Becie Seeing Assistant Move na androida


Dawno marzyłem o takiej funkcji. żaden ze znnych mi programów nie potrafi opisać przejścia dla pieszych. Samowi – a raczej teamowi z Tt się to udało. Możemy się dowiedziec czy przejście ma sygnalizator świetlny, dźwiękowy, wibracyjny a może obsługuje wszystkie trzy?
Wystarczy zaznaczyć w kategoriach punktów osm do monitorowania "dla pieszych" i możemy się cieszyć pełnią wiedzy o najbliższych światłach. W pliczku pokazuję to na żywym przykładzie, opisuję sygnalizację z Edynburga, Radomia i Warszawy. Miłego słuchania.


15 odpowiedzi na “opis sygnalizacjiświetlnych w Becie Seeing Assistant Move na androida”

  1. Ech Panowie z TT naprawili przejścia, tzn. pojawiły się, ale mam wrażenie – przynajmniej w mojej okolicy – że tych z sygnalizacją dźwiękową było onegdaj wi ęcej… No nic, piszemy do nich dalej, potwierdzę tylko zjawisko.

  2. Moim zdaniem nie ma się czym ekscytować, bo do póki osm samo w sobie nie będzie regularnie aktualizowane o takie drobnostki, to nici z prowadzania takich funkcji. Podejrzewam, że jeżeli jakkolwiek to działa, to raczej w większych miastach i na bardziej uczęszczanych przejściach.

    • 1. kafelki OSM w Samie są pobierane na serwer Transition Techologoies. 2. dane OSm Można w pewnym sensie modyfikować, jak masz konto na OSM możesz podejrzeć najbliżej edytującą osobę i poprosić o dodanie konkretnego przejścia. 3. pokrycie OSM wiadomo jest różne, ale patrz punkt powyżej. aaa i jeszcze jedno jeżeli w danym mieście nie ma świateł to w OSM występują także przejścia nieoznakowane albo niekontrolowane. Pierwsze nie mają nawet pasów, tylko lokalsi się przyzwyczaili do przechodzenia w tym miejscu, a drugie mają zebry ale nie światła. W nagraniu pokazałem Edynburg, Radom i Wawkę, nooo Radom za wielki nie jest;-) mnie ta funkcja pomaga w gennerowaniu bezpiecznych tras.

    • Problem z małymi miejscowościami jest taki, że ludziom nie chce się punktów dodawać albo nie wiedzą do końca jak to robić. Btw. jak rzucisz mi jakiś adres w swoim otoczeniu mogę sprawdzić czy u Ciebie jakieś przejścia są pododawane. A tak przy okazji ja tam się cieszę z każdej nowododanej funkjci, zwłaszcza takiej, która pomaga w ogarnięciu okolicy. Już dawno metoda z Loadstone’a „od jednego kaktusa do drugiego” przestała mi wystarczać.

    • No jasne, że się może zdarzyć. OSM to organizacja zrzeszająca wolontariuszy, każdy może się pomylić. Może też się zdarzyć, że sygnalizator się popsuje i dupa! jest dźwiękowy bez dźwięku. ale przeważnie jednak dane są dokładne. ja do tej pory raz trafiłem na pomyłkę i raz przejście w ogóle nie było w OSM. ale jak Pisałem Denisowi można wysłać współrzędne do najbliższego edytora i doda. Adela tak mnustwo punktów w swoim mieście dodała. Wystarczy wysłać współrzędne no i mieć kogoś kto to zrobi;p

  3. ohh cudowne by to było, gdyby w kategorii dla pieszych nie były ławky i kosze których jest tam 2 albo 3 razy tyler co przejść dla pieszych.

    • ale samych przejść jest chyba za mało na odrębną kategorię. Poza tym, jak staniesz przy miejscu gdzie spodziewas_z się przejścia to raczej ławki tam nie będzie, conaajwyżej kosz:) btw. koło Twojego kiosku jest i przejście niekontrolowane, sprawdziłem:)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

EltenLink